گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3163
تاریخ :1398/01/19 ساعت 09:09:31
تعداد بازدید: 731
مديرکل بنادر و دريانوردي استان هرمزگان: آماده ارائه تسهيلات ارزان قيمت براي ساخت شناورهاي تفريحي هستيم
email pdf word plus minus reset color
مديرکل بنادر و دريانوردي استان هرمزگان در نشست خبري ضمن تقدير از رسانه ها و اعضاي ستاد تسهيل سفرهاي دريايي گفت: آماده ارائه تسهيلات ارزان قيمت در حد صفر براي ساخت شناورهاي تفريحي در جهت توسعه صنعت گردشگري در هرمزگان هستيم.

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

وي تصريح کرد: امسال 4 ميليون و 659 هزار نفر سفر تردد دريايي و مسافربري را در نوروز داشتيم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با  11.4 درصد رشد روبهرو بوديم.

اله مراد عفيفي پور اظهار کرد: ستاد تسهيل سفرهاي نوروزي دريايي چند سالي است راهاندازي شده، دو سال است به دست وزراي راه و شهرسازي افتتاح ميشود.

وي افزود: در هرمزگان 13 مسير دريايي و حمل خودرو بهعنوان بنادر مجاز سفرهاي دريايي و گردشگري دريايي وجود دارد، براي اينکه پاسخگويي خوبي به مسافران داشته باشيم تقريباً از اوايل مهرماه کار ما شروع ميشود و بازرسي از شناورها و بنادر صورت ميگيرد، ارائه آموزش رايگان به خدمات شناورها و همه موارد اثرگذار در اين حوزه آغاز ميشود و هرچه به پايان سال نزديک ميشويم دوره زماني بازرسيها کمتر ميشود.

مديرکل بنادر و دريانوردي هرمزگان تصريح کرد: بازديد از بنادر و نقاط گردشگري که در مالکيت اداره کل بنادر و دريانوردي است را داريم که بتوانيم در صورت وجود کمبود يا نقصي آن را برطرف کنيم.

عفيفي پور عنوان کرد: بندر آفتاب در غربيترين نقطه هرمزگان و دو سازمان بزرگ منطقه آزاد در قشم و کيش را نيز داريم که نظارت آن به عهده ما است.

وي خاطرنشان کرد: براي اينکه بتوانيم به نياز گردشگران پاسخ دهيم 119 فروند شناور شامل لندينگکرافتها و شناور مسافري و يک شناور رورو در مسير بينالمللي که 5 هزار و 900 صندلي را داشتهاند.

مديرکل بنادر و دريانوردي هرمزگان اضافه کرد: در اين 20 روز تعطيلات نوروزي بيشترين حمل خودرو در لافت و بيشترين حمل مسافر در بندر شهيد حقاني بوده است.

عفيفي پور بيان کرد: ايجاد امکانات مناسبي که بتواند ازدحام را پاسخگو باشد براي ما بسيار مهم بود و تأمين ايمني آن از اولويتهاي ما بوده است، ايمني را از شناورها آغاز کرديم و از تاريخ 25 اسفند 18 تيم بازرسي فني در بنادر مستقر شدند تا از شرايط استاندارد شناورها مطمئن شوند، ايجاد تيمهاي هميار ناجي از ابتکارات ما بوده که عاملي اثرگذار در توسعه فرهنگ ايمني دريايي در استان شده و تعداد 24 ايستگاه هميار ناجي ايجاد شد.

وي ابراز کرد: 21 ايستگاه غواصي نيز براي تأمين ايمني گردشگران داير کرديم، 800 نفر بهصورت مستقيم و مداوم در اين طرح اثرگذاري داشتند، 40 شناور خدماتي براي تأمين امنيت سفرهاي دريايي داشتيم.

مديرکل بنادر و دريانوردي هرمزگان اظهار کرد: هدف از ايجاد ايستگاههاي دريايي پايش مستمر آب و هوايي و جوي بوده و بر تردد تکتک شناورها نظارت داشته، خودروهاي آتشنشاني و آمبولانس بهصورت مستمر در بنادر مستقر بودند، استفاده از سامانه وي تي اس براي پايش تردد شناورها را نيز داشتيم.

عفيفي پور افزود: همه اين اقدامات منجر به اين شد که با استقبال بينظير مسافرين نوروزي مواجه شويم، تعطيلات 7-8 روزهاي را در دهه فجر داشتيم و با توجه به استقبالي که شده بود پيشبيني ميکرديم در نوروز هم با افزايش استقبال مواجه شويم اما شرايط جوي بهخصوص در غرب کشور ما را نگران کرد.

وي تصريح کرد: تلاش ما اين بود که آرامشي را براي مردم فراهم کنيم تا بخشي از آلامي که در بخشي از کشور به وجود آمده بود جبران شود.

مديرکل بنادر و دريانوردي هرمزگان عنوان کرد: امسال 4 ميليون و 659 هزار نفر سفر تردد دريايي و مسافربري را در نوروز داشتيم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11.4 درصد رشد داشتهايم، البته تا 7 فروردين با کاهش تردد مواجه بوديم اما از روز 8 فروردين تا پايان تعطيلات هم کاهش تردد جبران شد و هم توانستيم نسبت به سال گذشته افزايش داشته باشيم.

عفيفي پور ادامه داد: اين تعداد تردد با 32 هزار و 445 تردد شناور صورت گرفته که با توجه بهخصوصيتي که اين فعاليت دارد حجم زيادي است، 581 هزار تردد خودرويي نيز انجامشده است.

وي بيان کرد: در اين مدت به مدت چندين روز، روزانه ورود 6 هزار نفر گردشگر به جزيره هرمز را داشتيم که خيلي بيش از جمعيت ساکن در جزيره هرمز است و اين نشان ميدهد زيرساختهاي بندري که ايجادشده باعث شده مردم از جاذبههاي گردشگري هرمز استفاده کنند البته نياز است زيرساختهاي گردشگري در جزيره هرمز ايجاد شود.

مديرکل بنادر و دريانوردي هرمزگان تصريح کرد: امسال عليرغم شرايط جوي نامساعد در بندر شهيد ذاکري فقط يک شب و کمتر از يک ساعت ازدحام داشتيم و ازدحام اثرگذاري که موجب نگراني باشد ايجاد نشد. عفيفي پور عنوان کرد: به علت شرايط جوي در اين 20 روز جمعاً 100 ساعت تعطيلي بهخصوص در بنادر غرب استان هرمزگان داشتيم.

مديرکل بنادر و دريانوردي هرمزگان ضمن تقدير از فرماندهي درياباني استان اظهار کرد: درياباني در جزاير کمک بسياري به ما کرد و ترددهاي غيرمجازي که صورت ميگرفت را به حداقل خود رساند، هلالاحمر حضور مستمر داشت، شرکتهاي تعاوني شناور داران نيز تلاش بسياري کردند و بار عمده اين فعاليت بر دوش اين افراد بود، شهرداري و آتشنشاني حضور پررنگي داشت، از اين عزيزان، صداوسيما، اداره هواشناسي و همهکساني که در اين طرح همراه ما بودند تا اين طرح را بدون هيچ حادثهاي به سرانجام برسانيم تشکر ميکنم.up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3163
تاریخ :1398/01/19 ساعت 09:09:31
تعداد بازدید: 731
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی