گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2016
تاریخ :1392/07/01 ساعت 03:55:23
تعداد بازدید: 569
نیروی دریایی با اشراف کامل اطلاعاتی در منطقه استقرار دارد
email pdf word plus minus reset color
فرمانده منطقه یکم نداجا گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با اشراف کامل اطلاعاتی در سطح، هوا و زیرسطح در منطقه استقرار دارد.

عکس اصلی خبر

عباس رفیعی ـ ندای هرمزگان

به گزارش خبرنگار ندای هرمزگان، امیر دریادار  دوم حسین آزاد که به مناسبت هفته دفاع مقدس در بندرعباس سخن می گفت، افزود: نیروی دریایی ارتش به همراه نیروی دریایی سپاه به عنوان بازوان ولایت به پاسداری از منافع جمهوری اسلامی نه تنها در آب های منطقه ای خلیج فارس بلکه در اقیانوس هند، تنگه باب المندب، خلیج عدن و دریای سرخ می پردازند .

وی با اعلام استقرار ناوهای سبلان و خارک در قالب ناو گروه بیست و هفتم در بندر «پورت سودان» اظهار داشت: مقابله با پدیده دزدی دریایی و حفاظت از منافع اقتصــادی ایران از سوی نیروی دریای در آبهای بین المللی تامین می شود.

فرمانده منطقه یکم نداجا با اشاره به استقرار ناوگان دریایی ایران در اقیانوس هند، خلیج عدن و تنگه باب المندب بیان داشت: تاکنون 1500 کشتی تجاری ایرانی و خارجی توسط این نیرو اسکورت شده است .

فرمانده منطقه یکم نداجا با بیان نقش برجسته نیروی دریایی در جنگ تحمیلی، گفت: نیروی دریایی پیشگام مقابله با تهاجم دشمن متجاوز بعثی در سال 59 بود .

امیر آزاد یادآور شد: ایستادگی تیپ تفنگداران دریای در خرمشهر از صفحات درخشان جنگ محسوب می شود

وی با بیان دلاوری ها و رشادت های نیروی دریایی جمهوری اسلامی، افزود: اسکورت 10 هزار کشتی تجاری در طول جنگ سبب شد چرخه اقتصادی کشور بچرخد و سالم بماند .

امیر آزاد با اشاره به راهبرد صدام در حمله به ایران، ابراز کرد: تسخیر سریع از نظر مکان و زمان استراتژی صدام در حمله به ایران بود و نیروی دریایی با 34 روز مقاومت جانانه رژیم عراق را  24 روز پشت دروازه های خرمشهر زمین گیر کرد .

فرمانده منطقه یکم نداجا در ادامه سخنانش گفت: خارج کردن تجهیزات و تسلیحات از تیررس دشمن توسط گروه رزمی 421 نیروی دریایی از پایگاه دوم نداجا در بوشهر نشان از آمادگی این نیرو داشت .

امیر آزاد یادآور شد: نقش نیروهای مردمی و سپاه به فرماندهی شهید محمد جهان آرا غیر قابل انکار است و از آن غیر قابل انکارتر نقش نیروی دریایی در مقاومت 34 روزه خرمشهر می باشد. وی عامل پیروزی ایران در جنگ تحمیلی را در تبعیت از رهبری و امام، بصیرت و ایمان به خدا و وحدت فرماندهی عنوان کرد و گفت: رژیم بعثی عراق از فردای پیروزی انقلاب تا سی و یکم شهریور 59 بیش  636 تجاوز ثبت شده در مراجع بین المللی به حدود و ثغور زمینی، هوائی و دریایی ایران داشت. امیر آزاد در پایان به برنامه های هفته دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: اولین روز هفته دفاع مقدس که به نام روز اقتدار و صلابت  نام گذاری شده است شاهد رژه نیروهای مسلح در بندرعباس خواهیم بود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2016
تاریخ :1392/07/01 ساعت 03:55:23
تعداد بازدید: 569
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی