گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3163
تاریخ :1398/01/19 ساعت 09:04:27
تعداد بازدید: 77
100 ميليون متر مکعب آب در سد استقلال ميناب ذخيره شد
email pdf word plus minus reset color
استاندار هرمزگان گفت: استفاده از آب ذخيره شده در سدهاي استقلال ميناب و شميل و نيان براي تغذيه دشت هاي پايين دست، چاه ها و همچنين تامين آب مورد نياز کشاورزان اين مناطق از اولويت ها و رويکردهاي مهم در استان است.

عکس اصلی خبر

به گزارش ايسنا، فريدون همتي پس از بازديد از سدهاي شميل و نيان در شهرستان بندرعباس و سد استقلال در شهرستان ميناب، عنوان کرد: خوشبختانه با توجه به بارندگي هاي خوبي که در استان داشتيم، نزديک به 100 ميليون متر مکعب آب در سد استقلال ميناب و 60 ميليون مترمکعب آب نيز در سدهاي شميل و نيان ذخيره شده است. وي ادامه داد: با اين وجود، رويکرد ما راهاندازي کاملآب شيرين کن ها و استفاده از آنها جهت تامين آب شرب شهرستان هاي بندرعباس و بندرخمير است. استاندار هرمزگان افزود: در اين راستا به طور تدريجي از ميزان مصرف آب سدهاي استقلال ميناب و شميل و نيان براي تامين آب شرب بندرعباس و بندرخمير کاهش خواهد يافت. همتي تصريح کرد: پيگيري هاي جدي جهت تسريع در تکميل آب شيرين کن ها و تامين تجهيزات آن ها در حال انجام است و اميدواريم به سرعت بتوانيم آب شرب بندر عباس و بندرخمير را به طور کامل از طريق آب شيرين کن ها تأمين کنيم.

وي گفت: با اين وجود خطوط آبرساني از سدهاي استقلال ميناب و شميل و نيان به بندرعباس و بندرخمير در راستاي پدافند غيرعامل و استفاده از آن براي شرايط خاص جهت تامين آب شرب با کيفيت و مناسب بايد ترميم و به خوبي نگهداري شوند.

همتي با تأکيد بر لزوم رفع دغدغه کشاورزان، بيان داشت: استفاده از آب ذخيره شده در سدهاي استقلال ميناب و شميل و نيان براي تغذيه دشت هاي پايين دست، چاه ها و همچنين تامين آب مورد نياز کشاورزان اين مناطق از اولويت ها و رويکردهاي مهم در استان است. استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به اهميت توليدات و اشتغال بخش کشاورزي بايد شرايط پايداري را براي فعاليت کشاورزان در استان فراهم کنيم و در اين راستا از آب سدها براي رفع دغدغه آنان استفاده خواهد شد.

همتي يادآور شد: از مردم مي خواهيم تا همچنان صرفه جويي در مصرف آب را در اولويت قرار دهند تا بتوانيم هم آب شرب و هم آب مورد نياز براي کشاورزي را تامين کنيم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3163
تاریخ :1398/01/19 ساعت 09:04:27
تعداد بازدید: 77
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی