گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3166
تاریخ :1398/01/28 ساعت 09:25:27
تعداد بازدید: 679
خطر فساد و رانتخواري در مديريت شهري وجود دارد
email pdf word plus minus reset color
رئيس شوراي شهرستان بندرعباس گفت: خطر رخنه و فساد و رانتخواري در مديريت شهري وجود دارد و علامت اصلي آنهم عدم نظارت کافي دستگاههاي نظارتي بهويژه شوراي فرادست است. شوراهاي فرادست بهعنوان دستگاههاي نظارتي براي شوراهاست، متأسفانه بسياري از شوراها از مسير اصلي خود منحرف شدهاند و بهجاي انجاموظيفه به کارهاي ديگري مشغول هستند.

عکس اصلی خبر

به گزارش ايسنا، پرويز سالاري در سي و يکمين جلسه شوراي اسلامي  شهرستان بندرعباس يکي از مهمترين کارهاي شوراهاي فرادست (شوراي شهرستان و استان) را ايجاد کارگروه شفافيت و مبارزه با رانت و فساد دانست و عنوان کرد: اگر اصل شفافيت و استفاده از نيروهاي مجرب و کارآمد در دبيرخانه شورها را در دستور کار خود قرار دهيم، مشخص ميشود که اعتبارات هشتصد ميليوني شوراي شهرستان بندرعباس در چه حوزهاي  (آموزش، نظارت، تصميم سازي و تصميمگيري) خرج شده است.

وي در خصوص وصول مطالبات شهرداريها، دستگاههاي دولتي و نهادهاي انقلابي گفت: متأسفانه در اين حوزه هم توفيق چنداني نداشتيم که انتظار ميرود با توجه به تقسيمبندي بين همکاران که شوراي شهرستان بندرعباس بهعنوان پيشاني شوراي شهرستان است، بايد اقدامات متقابلي صورت پذيرد.

سالاري ساماندهي کمکهاي مردمي به سيلزدگان را از اهم کارگروه شفافيت در شهرداريها بهويژه شهرداري بندرعباس برشمرد و گفت: متأسفانه مديريت شهري در جمعآوري کمکهاي مردمي به مناطق سيلزده که توسط شهرداريها انجام ميشد، خوب عمل نکرده، انتظار ما در شوراي شهرها بهويژه شوراي شهر بندرعباس و شهرداري اين است که هم مصوبهاي داشته باشند در ارتباط با کمکهاي مناطق سيلزده و هم از ظرفيتهاي شهرداريهاي نواحي و مناطق براي جمعآوري کمکهاي مردمي به سيلزدگان استفاده کنند، چراکه اعتباراتي که شهرداريها عرضه ميکنند از جيب مردم است و از اعتبارت دولتي نبوده و اين حق مردم است که بدانند هزينهاي که خرج ميکنند در چه راهي و در چه حوزهاي هزينه ميشود. وي در خصوص اطلاعيهاي مبني بر قرار گرفتن در آستانه هفته شوراها، به شوراهاي شهر و روستاها بهويژه شوراهاي شهر و بخش فين، قلعه قاضي، تازيان و هرمز گفت: هفته آينده طرحهاي اولويتدار خود و همچنين طريقه هزينه کرد بودجه سنواتي شوراها و طرحهاي عمراني خود را به شوراي شهرستان ابلاغ کنند تا در کميته برنامهريزي بتوانيم به طرحهايي که اولويت اول روستاها و شهرها است رسيدگي کنيم. رئيس شوراي شهرستان بندرعباس در پايان نيز کار ارزيابي شوراهاي شهر و روستاها و ارائه گزارش به شهروندان را به مسلم محبي و عطاءالله روحاني در تازيان، حسين چالش پور و مجيد محمدي در بندرعباس، کيانوش جهانبخش و حسين باستين در هرمز، پرويز سالاري و ضميرپيما در تخت، مرتضي غلامزاده و پرويز سالاري در قلعه قاضي واگذار کرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3166
تاریخ :1398/01/28 ساعت 09:25:27
تعداد بازدید: 679
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی