گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2030
تاریخ :1392/07/23 ساعت 05:57:17
تعداد بازدید: 1555
پاسخ های منطقی به استدلال های غیرمنطقی
email pdf word plus minus reset color
علی قاسمی عضو شورای اسلامی شهر کوشکنار شهرستان پارسیان در واکنش به جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی درخصوص دلایل و مزایای ساحلی شدن فارس، پاسخ مشروحی به گفته های او داده است.

عکس اصلی خبر

متن کامل یادداشت قاسمی عضو شورای شهر کوشکنار بدین شرح است :

بنا به دلایل ذیل الحاق پنج روستای صورباش، فارسی، اکبری، تمبو جنوبی و تمبو شمالی از توابع بخش کوشکنار پارسیان به فارس غیر کارشناسی و غیر منطقی می باشد :

1- مطابق با ضوابط قانون تقسیمات کشوری، روستاهای تابعه هر بخش باید نسبت به مرکز بخش مربوطه کمترین فاصله داشته باشد. اولین روستای از پنج روستای فوق با مرکز بخش کوشکنار 5/2 کیلومتر و با مرکز شهرستان پارسیان کمتر از 30 کیلومتر فاصله دارد در حالی که با الحاق آنها با لامرد فارس فاصله این روستاها با مرکز شهرستان لامرد بیش از صد کیلومتر خواهد شد و این جفای بزرگی در حق این روستاها بوده و باعث سرگردانی و نارضایتی مردم آن روستاها خواهد شد. و برخلاف ضوابط تقسیمات کشوری است و از تصمیم عجولانه غیر کارشناسی انتظاری بیش از این نمی رود .

2- در حال حاضر استان هرمزگان از طریق بخش کوشکنار پارسیان همجوار پارس جنوبی استان بوشهر است با الحاق این پنج روستای مرزی به فارس، استان فارس همجوار استان بوشهر خواهد شد و امتیاز همجواری هرمزگان با پارس جنوبی از دست خواهد رفت و پارسیان و کوشکنار از امتیاز بکارگیری نیروهای بومی و تخصیص اعتبارات عمرانی از طریق پارس جنوبی محروم خواهند شد. با الحاق پنج روستا به فارس، فارس ها این امتیاز مهم را از کوشکنار و پارسیان خواهند گرفت و در راستای تأمین اهداف استان فارس، پارسیان از نظر اقتصادی صدمه فراوانی خواهد دید لذا هیچ پارسیانی و کوشکناری چنین اجحافی را نخواهد پذیرفت. نتیجه تصمیم غیر عرفی و غیر منطقی این است که تمامی منابع در آمدی ایجاد کننده عمران و آبادی منطقه غرب هرمزگان را از آن فارس خواهد کرد و با این اقدام  در توسعه همه جانبه بر روی غرب هرمزگان بسته خواهد شد!!!؟؟؟

3- محدوده ساحلی چهار کیلومتری که به فارس ملحق شده دارای ساحلی مرجانی کم نظیر ودر محدوده پارک ملی حفاظت شده نایبند زیر نظر سازمان محیط زیست قرار دارد که خود این پارک زیر نظر پارک های بین المللی حفاظت شده است. مسوولین استان فارس بارها اعلام داشته اند که هدفشان از الحاق پنج روستا به فارس ایجاد بندر آزاد و منطقه ویژه اقتصادی در این محدوده است. لازمه احداث منطقه آزاد، خاک برداری و خاک ریزی در سطح بسیار وسیع و دگرگونی وسیع در ساختارمحیط زیست است که مهمترین آن نابودی پارک ملی نایبند است و این برخلاف مصالح ملی و ارزیابی زیستی محیطی است. پس با انجام این الحاق هیچ گونه کار اقتصادی انجام نخواهد شد و کسانی که این طرح را ارائه داده اند باید پاسخگو باشند. از ریاست سازمان محیط زیست کشور و مدیران کل محیط زیست استانهای هرمزگان و بوشهر تقاضا دارم که به این موضوع مهم ورود کنند .

4- در دریا نمی توان دقیقا خطوط مرزی تعیین کرد و در صورت تحقق و عملیاتی شدن الحاق پنج روستابه فارس این استان، تحت عناوین گوناگون بیشتر مرزهای دریایی پارسیان و یا احتمالا بوشهر را در اختیار خواهد گرفت در این صورت مرزنشینان دریا دل و ساحل نشین از نعمت عظیم خدادادی دریا محروم خواهند شد و این نعمت از آن استانی می شود که نزدیکترین شهرستان آن بیش از صد کیلومتر با دریا فاصله دارد و غرب پارسیان که در مجاورت دریا قرار دارد باید از این نعمت خدادادی دریا محروم شود!!!؟؟ دل خوشی مردم ساحل نشین به منابع خدادادی و عظیم دریاست و این مرزداران غیور و شجاع که سالها با دریا و صید و صیادی و ملوانی عجین شده اند نمی توانند شغل دیگری را برگزینند و این می تواند بحران اجتماعی و بیکاری را بدنبال داشته باشد .

5- بیان این نکته که خلیج فارس با استان فارس شناخته می شود استدلال کاملا نادرستی است زیرا خلیج فارس اسم استانی نیست و یک نام ملی و فرا منطقه ایی است و هیچ استانی حق ندارد که نام ملی را به نام استان خود مصادره کند .

6- خداوند نعمت گردشگری و آب و هوای خوب را به فارس ها و نعمت دریا را به هرمزگانی ها عطا کرده، بنابراین هر استان باید بر اساس پنانسیل موجود استانی خود برنامه ریزی کنند و عمران و آبادی را برای استان خود به ارمغان بیاورند نه اینکه به پتانسیل استانهای دیگر چشم طمع بدوزند و با ملحق کردن مناطق پتانسیل دار استانهای دیگر به استان خود باعث نارضایتی و تنش اجتماعی آن جامعه شوند و یا به هر شیوه ایی به اهداف غیر منطقی خود برسند. لذا هر استان باید به داشته های خود قناعت کند .

7- سوابق گذشته درخشان هرمزگانی ها نشان داده که دارای تجارب فراوانی در مرزبانی و حفط و حراست و دفاع از مرز های آبی خلیج فارس می باشند. استان فارس تجربه گرانبهای هرمزگانیها را ندارند لذا مانند هرمزگانی ها قادر نخواهند بود که از مرزهای آبی خلیج فارس دفاع کنند پس باید دفاع از مرزهای دریایی به هرمزگانی های دریا دل و عاشق دریا واگذار کرد و به این دلیل در حال حاضر مرزهای هرمزگان یکی از امن ترین مرزهای آبی کشور است .

8- بعضی از مسئولین فارس به گونه ایی وانمود می کنند که آنها در استفاده از پتانسیل دریا توانمندتر هستند و هرمزگانی ها این توانایی ندارند. همه استانها زیر نظر یک دولت اداره می شوند و در شرایط برابری قرار دارند و اینگونه نیست دولت خدمتگذار به یک استان عنایت ویژه ایی داشته باشد و خدای ناکرده به استان دیگر بی توجه باشد. استان هرمزگان هم می تواند اعتبارات ملی را صرف استفاده از پتانسیل دریا کند کما اینکه این مهم را قبلا انجام داده است. و این چنین نیست که استان فارس بتواند اعتبارات ملی را جذب کند و استان هرمزگان از انجام این مهم ناتوان باشد .

از پیگیرها و تلاش های نماینده ولی فقیه در استان، مجمع نمایندگان مجلس در استان و شوراهای اسلامی تابعه شهرستان و ائمه جمعه شهرستان پارسیان و هم چنین پیگیری های ریاست مجلس و ابوترابی نایب رئیس محترم مجلس تقدیر و تشکر کرده و از ریاست جمهور که دستور تعلیق این طرح را صادر کردند تشکر ویژه می نماییم. با توجه به موارد فوق و بدلیل تبعات منفی گسترده ایی که این طرح دارد مردم این شهرستان و روستاهای تابعه ازاین بزرگواران و ریاست محترم محبوب جمهوری اسلامی استدعا دارند که دستور فرمایند این طرح را ملغی کنند تا نگرانی مردم منطقه برای همیشه برطرف شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2030
تاریخ :1392/07/23 ساعت 05:57:17
تعداد بازدید: 1555
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی